A Gyapjúszövők Alkotó Körét 1981-ben a Pedagógusok Művelődési Háza hozta létre. Tagjai zöme nyugdíjas pedagógus, de vannak fiatalok is. A szőnyegek mintakincsének alapja az erdélyi festékes és a Visky Károly-féle mintagyűjtemény. Ezekből kiindulva teret adnak az új átdolgozásoknak, egyéni tervezéseknek, amelyek a modern lakáskultúrába jobban illenek. Sokféle szövéstechnikát tanítanak, a kilim szövéstől a gobelin technikáig. Rendszeresen tartanak kiállításokat, részt vesznek textiles konferenciákon, bemutatókon. Idén ősszel tagjaikból 6 fő 13 db szőnyeggel jelentkezik az Élő Népművészet Kiállítás előzetes zsűrizésére.
Sopronban születtem 1947. január 25-én. Az Orsolya Téri Általános Iskola elvégzése után, a Berzsenyi Dániel Gimnáziumban érettségiztem. 1967-ben szereztem diplomát a Soproni Óvóképző Intézetben. Pedagógus pályafutásom alatt szülővárosomban dolgoztam, mint óvodapedagógus, illetve óvodavezető. Két gyermekem szintén a pedagógus pályát választotta.
1991-ben iratkoztam be a Pedagógusok Háza Gyapjúszövők Szakkörébe, ahol megismerkedhettem a szövés szakmai fortélyaival, Szőke Ernőné iránymutatása szerint. Munkáimban az erdélyi festékes, hagyományos és a modern elemek is megtalálhatóak. Az azóta eltelt időben sok szép szőnyeget, asztali futót, párnát, fali képet készítettem családom, és barátaim nagy örömére.
2018. szeptemberétől a kezdő csoport munkáját segítem. Az a célom, hogy a tagok szívesen jöjjenek a szakkörbe, érezzék a közösség összetartó erejét, a technikák elsajátításának támogatása mellett lehetőséget kapjanak egyéni elképzeléseik megvalósítására, illetve továbbörökítsék eleink szép hagyományát.
Sopron, 2019. január 16.